Історія Будищенської сільської ради

Територія Будищенської сільської ради становить 2570,3га. На території сільської ради розташовані села Будище та Орли. Кількість населення станом на 01.01.2016 року – 715 осіб, дворів – 389.

Село Будище є адміністративним центром сільської ради, воно розташоване на південь від районного центру, на відстані  12 кілометрів, та розташоване  в долині річки Гнилий Тікич, яка ділить село на дві частини.

Село Будище як поселення виникло приблизно 1450 року. На берегах річки Гнилий Тікич добували торф, його зберігали в дерев’яних будах, звідси походить і назва села.

Вперше згадується в універсалі Б.Хмельницького 1656р. В селі Будище була побудована церковнопарафіяльна школа в1911 році.

Село Орли розташоване на південь від районного центру на відстані 2,5км. В історичних довідках зазначається що це було чумацьке село, більшість селян чумакували. Перша згадка про село в універсалі Б.Хмельницького 1656 року, школа відкрита 1878р.

Першим головою Будищенської сільської ради був Жорник Яків  Васильович який працював до 1932 року. На даний час Будищенську сільську раду очолює Райченко Юрій Борисович. Він є сільським головою п’яти скликань  з 1998 року.

В 1928 році в селі  Орли було створено колгосп «Червона зірка».  Першим головою колгоспу був Денисенко  Марко Григорович.

В 1929 році було створено в селі Будище дві артілі «Рання Зірка» та «Широка нива», які об’єдналися в 1931 році в колгосп «Більшовик». Першим головою колгоспу в селі  Будище  був Жорник Яків Іванович. Є достовірні дані про те, що 1932-1933 роках він організував  в колгоспі  харчування для  всіх  людей, які працювали в колгоспі на даний час. Також він  організував  патронат для сиріт, де годували також всіх дітей, які проживали на території села Будище. Також під час колективізації в сім’ях де були діти залишали корову, тому під час голодомору в селі  померло, порівняно  з іншими селами,  небагато  людей.

В селі Орли є стара дерев’яна церква Успіня Пресвятої Богородиці, рік побудови - невідомий. Під час колективізації церкву було переобладнано  під  комору.  На даний час  церква діюча. В 2012 році було проведено капітальний ремонт будівлі.